Ciekawe dworki w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała to interesująca miejscowość. Jest ona często niedoceniana przez turystów. Warto jednak jak najbardziej zapoznać się z jej atrakcjami, ponieważ jest ich całkiem sporo. W okolicy znajduje się kilka ciekawych dworków (Bielsko Biała zabytki), które są już dworami zabytkowymi. Jednym z wartych odwiedzenia jest Dworek Myśliwski. Dziś znajduje się tu leśniczówka. Jest ona zlokalizowana w lesie, leśniczy pilnuje tu przyrody i zwierząt, które ten teren zamieszkują. Dokładnie jest ona zlokalizowana w miejscu, które wielu nazywa Wielką Łąką. Jeśli znajdziemy się w Bielsku-Białej i zapytamy o ten przepiękny dworek, to na pewno ktoś wskaże nam do niego drogę.

Drugim wartym uwagi jest tak zwany Zamek w Białej, który pochodzi z XIX wieku. Zamek ten jest dworem starostów lipnickich i ma sporą wartość historyczną. Odwiedzając to miejsce, zapewne pozytywnie zaskoczy nas jego wielkość. W latach powojennych zlokalizowane było w nim liceum ogólnokształcące. Od roku 2001 obiekt wrócił do swoich właścicieli i zdecydowano się tutaj utworzyć liceum wraz z gimnazjum. Warto również wspomnieć, że w dworze tym stworzono także dom opieki dla dzieci oraz kobiet, które cierpią na różnego rodzaju upośledzenia. Jak więc widać tak przepiękny i ogromny budynek może służyć ludziom.

Jeśli udamy się w okolicę Bielsko-Białej, to koniecznie trzeba pomyśleć o tym, aby odwiedzić tutejsze dwory, które naprawdę potrafią zachwycić. Ich historia zazwyczaj jest bardzo interesująca. Każdy wyjazd na urlop należy wcześniej dokładnie przemyśleć, zaplanować i warto przy tym dokonać wcześniejszej rezerwacji noclegu w miejscu, w którym chcielibyśmy się zatrzymać. Baza noclegowa (Bielsko Biała noclegi) jest tu całkiem spora, to dobra jakość w stosunkowo atrakcyjnej cenie. Bielsko-Biała nie jest bardzo drogą miejscowością, w porównaniu do innych turystycznych miejsc. Możemy zarezerwować tutaj nocleg w jednym z hoteli, pensjonatów bądź zdecydować się na wynajem prywatnej kwatery. Coraz więcej turystów korzysta z tej ostatniej możliwości. Jest ona zazwyczaj znacznie atrakcyjniejsza cenowo, jednak musimy sami zabrać takie rzeczy jak jedzenie. W przypadku hoteli czy pensjonatów mamy możliwość wykupu noclegu wraz z wyżywieniem. Każdy dokonuje wyboru według swojego uznania, jednak trzeba jeszcze raz podkreślić, że do Bielsko-Białej warto przyjechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>