Co robić w Jastarni by wypocząć?

Nie bez przyczyny Mierzeja Helska nazywana jest najdłuższym europejskim molem. Wąski pas lądu rozciąga się na długość aż 34 km. Do Jastarni można dostać się więc tylko jedną drogą prowadzącą przez cały półwysep. Mierzeja jest świetnym miejscem do wypoczynku, jak również podreperowania zdrowia. Panuje tu wspaniały morski klimat, powietrze przesycone jest jodem, a okalające wybrzeże lasy sosnowe dają odpocząć pełną piersią. Razem z przylegającą do miasta Juratą i Kuźnicą, Jastarnia tworzy coś na kształt małego Trójmiasta. Turyści decydujący się na podróż pociągiem dokonują dobrego wyboru. Na miejscu można mieć bowiem spory problem ze znalezieniem wolnych miejsc parkingowych.

Ze znalezieniem wolnych miejsc noclegowych nie będzie problemu. Baza noclegowa, jak w każdej miejscowości nadbałtyckiej, jest bardzo szeroka (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,jastarnia,0.html). Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę: "noclegi Jastarnia", by się o tym przekonać. Pensjonaty, hotele, ośrodki wypoczynkowe, a nawet ośrodki SPA zadowolą niemal każdego.

Ogromna popularność turystyki sprawiła, że wielu mieszkańców Jastarni porzuciło połów ryb na rzecz świadczenia usług turystycznych. Ryby sprzedawane są w Jastarni nawet z okien prywatnych domów. Doskonale do rybackich tradycji nawiązuje ambona w kształcie łodzi na falach w kościele pw Nawiedzenia NMP. Najbardziej intensywnie życie turystyczne rozwija się na deptaku i molo w Jastarni. Ulica otoczona jest przesz liczne kafejki, restauracje, puby czy smażalnie ryb. Główna ulica prowadzi w stronę portu. Na terenie miasta w parku przy ul. Stefańskiego niemal codziennie w wakacyjnym sezonie odbywają się imprezy. Jastarnia przyciąga przede wszystkim amatorów sportów wodnych. Odnajdą oni doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu czy wędkowania.

Nie można też nie wspomnieć o wspaniałych walorach przyrodniczych Jastarni. Przez miejscowość prowadzą ścieżki przyrodnicze będące częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jastarnię można pokonywać ścieżką Góra Libek czy Torfowe Kły. Na trasie szlaku można podziwiać przepiękne gatunki roślin, zjawiska przyrodnicze i wspaniałe krajobrazy. Ogromnych wrażeń w Jastarni mogą też dostarczyć loty widokowe na mierzei Helskiej. Nie każdy bowiem wie, że w Jastarni znajduje się lotnisko. Można odbywać loty samolotem bądź helikopterem. Jastarnia to miejsce, w którym zapomnimy o wakacyjnej nudzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>