Czarna Góra i Masyw Śnieżnika

Zimowe ferie to z pewnością jeden z najbardziej lubianych okresów w roku. Pod tym względem, Polska wiedzie prym pośród krajów w tej części Europy, gdyż może się pochwalić wieloma wspaniałymi ośrodkami narciarskimi oraz całkiem przystępnymi cenami. Doskonale rozwinięta koniunktura noclegowa, a także rewelacyjne zaplecze kulinarne są bez wątpienia kolejnymi atutami, które warto wziąć pod uwagę w trakcie wybierania miejsca na zimowy wypoczynek związany z białym szaleństwem. Gdzie zatem pojechać? Idealne są na pewno Beskidy, Tatry oraz Sudety. Z roku na rok te piękne obszary mają coraz więcej do zaoferowania przyjezdnym zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Jedną z najbardziej popularnych destynacji jest Masyw Śnieżnika i położony w okolicy ośrodek Czarna Góra. Jest to najlepiej rozwinięty i najnowocześniejszy obiekt narciarski w całym kraju, co z pewnością widać najlepiej w statystykach. Każdego roku wczasy w zimne dni spędza tutaj kilkanaście tysięcy turystów.

Cały Masyw Śnieżnika to przede wszystkim wymarzone tereny dla wielbicieli uprawiania wszelkiego rodzaju sportów zimowych. Ogromne opady śniegu, a także liczne i stosunkowo zróżnicowane stoki, pozwalają się odnaleźć każdemu, bez względu na to jak wytrawnym jest narciarzem. W rejonie aż roi się od nowo powstających inwestycji, a starsze budowle i obiekty są na bieżąco modernizowane i ulepszane. Lokalne władze dbają o to, aby każdemu turyście zapewnić jak najlepsze warunki do uprawiania swoich pasji.

Czarna Góra oraz cały Masyw Śnieżnika nie oferują noclegów  jedynie narciarzom i amatorom snowboardu. W regionie mnóstwo jest bardzo profesjonalnych tras biegowych, wspaniałych torów saneczkarskich, a także niezliczonych szlaków pieszych, które są udostępnione dla turystów zarówno zimą, jak i latem.

Masyw Śnieżnika, zdaniem lokalnych mieszkańców, posiada najgęstszą sieć odcinków pieszych w całych Sudetach. Ścieżki te w bardzo prosty i przede wszystkim bezpieczny sposób pozwolą na szybkie zdobycie najważniejszych szczytów w regionie i dotarcie do największych miejscowych atrakcji.

Czarna Góra to świetny wypoczynek oraz aktywne spędzanie czasu w jednym. Każdy kto tutaj przyjedzie z pewnością odnajdzie dla siebie właściwe zajęcie oraz krajobrazy, których urodę będzie bardzo długo wspominał. To w końcu niesamowita i magiczna sceneria, która długo nie pozwala o sobie zapomnieć.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>