Jak spędzać ciekawie czas w Myślenicach?

Myślenice to niewielkie miasteczko położone w województwie małopolskim, oddalone od Krakowa o zaledwie 30 km. Największym skarbem miejscowości jest krajobraz. Znajdują się pomiędzy wzniesieniami Dalinu, Chełmu oraz Uklejny. Liczne pagórki, doliny tworzą wyjątkową panoramę. To idealne miejsce do pieszych i rowerowych wycieczek. Można dotrzeć tu popularną „Zakopianką“. Miasteczko jest dobrze skomunikowane z resztą kraju jak również regionem. Znajdziemy tu liczne połączenia autobusowe jak również kolejowe.

O niewątpliwych walorach turystycznych tego miejsca przekonali się mieszkańcy położonego nieopodal Krakowa. To popularne miejsce na weekendowe wypady poza miasto. Turystyczne i wypoczynkowe walory miasteczka były dobrze znane już w latach 20. ubiegłego wieku. Wtedy też na rzece przepływającej przez Myślenice – Rabie wybudowano tamę. W ten sposób raz na zawsze zażegnano ryzyko powodzi. Woda od tego czasu cały czas utrzymuje się na stałym poziomie. W miejscu gdzie niegdyś wybudowano jaz powstała letniskowa dzielnica Myślenic – Zarabie.

Wypoczywający tu do dzisiaj turyści doceniają przede wszystkim niezwykle czystą wodę rzeki. Woda jest tak czysta, że bytują tu raki. Jak wiadomo raki żyją wyłącznie w krystalicznie czystych wodach. W połączeniu z pięknymi widokami warunki do odpoczynku są tu idealne. Wzdłuż rzeki zlokalizowana jest świetna baza noclegowa. Domki letniskowe uzupełniają hotele i pensjonaty (wykaz noclegów: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,myslenice,0.html). Najtańsze noclegi znajdziemy na polach campingowych.

Co można robić w Myślenicach? Przede wszystkim zażywać uroków kąpieli w rzece. Brak tutaj strzeżonych kąpielisk bo i nurt rzeki jest płytki. Mimo wszystko zawsze pamiętajmy o tym by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom. W okolicy można spacerować wzdłuż dobrze oznakowanych ścieżek. Urzeka przyroda, krajobrazy no i oczywiście świetna woda. Myślenice to miejsce dobre przede wszystkim dla osób spragnionych ruchu i świeżego powietrza. Na terenie miasteczka znajduje się dobrze zagospodarowany Park Linowy, ścianka wspinaczkowa. Ci, którzy złaknieni są nieco adrenaliny mogą ściągać się na torach dla quadów czy samochodów terenowych. Rzeka jest przede wszystkim idealnym miejscem do wypoczynku dla zapalonych wędkarzy. Myślenice to spokojne miasteczko, w którym nie brak atrakcji i możliwości do spędzenia czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>