Rzeszów zaprasza – atrakcje

Rzeszów to piękne miasto liczące niespełna dwieście tysięcy mieszkańców, będące stolicą województwa podkarpackiego. Znajdziemy w nim wiele atrakcji oraz walorów przyrodniczych. Jak w większości polskich miast, centrum i serce Rzeszowa stanowi rynek – zabytkowy, szesnastowieczny, który może być doskonałym tłem do wykonywania sobie pamiątkowych zdjęć. Długie deptaki, kolorowe kamienice oraz liczne restauracje i kawiarnie sprawiają, że miejsce to niemalże zawsze tętni życiem. Liczne strefy kwiatowe oraz piękne nocne oświetlenie zachęcają do spacerowania. Dużą atrakcją Rzeszowa są multimedialne fontanny. W upalne dnie to idealne miejsce na ochłodę nie tylko dla dzieci. Natomiast cała zabawa i widowisko rozpoczyna się, gdy zapada zmierzch i kolorowe światła razem z tańczącą wodą tworzą niezapomniane wrażenia.

W Rzeszowie znajduje się jedna z największych galerii handlowych w Polsce. Oprócz ogromnej ilości sklepów, restauracji w centrum znajduje się kino, klub dyskotekowy i ośrodek fitness. W Rzeszowie znajduje się także druga, równie ogromna galeria handlowa Millenium Hall.

Miasto obfituje także w liczne zabytki w postaci zamków i kościołów. Jednym z nich jest Zamek Lubomirskich. Minusem tego zabytkowego, kilkusetletniego zabytku jest sąd znajdujący się wewnątrz, przez co zwiedzanie może być czasami utrudnione. Bardzo widowiskową atrakcją Rzeszowa, którą na pewno warto zobaczyć jest Kolorowy Most, który wieczorem i w nocy świeci wszystkimi barwami tęczy. Jego budowa kosztowała prawie siedem milionów złotych, ale efekt jest oszałamiający, niczym cuda budownictwa w Dubaju.

Idealnym miejscem na spacery są Ogrody Bernardyńskie. To bardzo eleganckie place zieleni, zawierające fontanny, oczka wodne, kwiatowe labirynty oraz pomniki. Bardzo ciekawą i niepowtarzalną atrakcją jest podziemna trasa turystyczna. Pięknie oświetlona, bogata w liczne wystawy – to obowiązkowy punkt dla zwiedzających. W dawnych czasach miejsce to było ośrodkiem handlu, a w czasie wojny – schronieniem. Trasa ciągnie się pod lokalnym rynkiem. Jej długość to prawie czterysta metrów. Obiektem wyróżniającym Rzeszów na tle innych polskich miast jest oryginalny Pomnik Czynu Rewolucyjnego. To ciekawy i piękny monument w pobliżu galerii handlowej. Dobrym pomysłem na romantyczny spacer może okazać się Kładka na Plantach, gdzie systematycznie pojawiają się nowe kłódki miłosne.

Baza noclegowa w Rzeszowie jest niezwykle rozbudowana i bogata (meteor-turystyka.pl/noclegi,rzeszow,0.html). Znajdziemy tutaj luksusowe, pięciogwiazdkowe hotele, takie jak Bristol Tradiotion & Luxury, oferujący niezwykle nowocześnie zaprojektowane i wyposażone apartamenty. Położony jest w samym centrum Rzeszowa. Miejscowa restauracja serwuje międzynarodowe dania. Za nocleg zapłacimy już od 200 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>