Uroki Leska

Bieszczady to cel wielu wypraw i podróży, wielu z nas decyduje się właśnie tam spędzić urlop albo wakacje. Jedną z często odwiedzanych przez turystów miejscowości, położoną w woj. podkarpackim, będącym stolicą powiatu i siedzibą gminy – jest Lesko. Położone jest ono nad Sanem na obszarze Gór Sanocko-Turczańskich. Miejsce to posiada unikalną faunę oraz florę, pozwala wypocząć w bardzo bliskim kontakcie z naturą, zapomnieć o męczących nas sprawach, codziennej pracy i obowiązkach oraz nabrać nowej energii i sił. Atuty przyrodnicze, liczne ciekawe miejsca i wspaniałe atrakcje przyciągają tutaj turystów w każdym wieku – zarówno rodziny z dziećmi, jak i seniorów czy grupy młodzieży.

Baza noclegowa Leska jest bardzo obszerna, a infrastruktura turystyczna doskonale przystosowana do corocznych przyjazdów wielu ludzi. Turyści mogą zatrzymać się na nocleg w wynajętym w jednym z hoteli lub pensjonatów pokoju, mogą również zamieszkać w wynajętym domku, ośrodku wypoczynkowym albo schronisku. Można także zatrzymać się w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie gospodarze chętnie uraczą ich urzekającym noclegiem – to idealna opcja dla miłośników sielskich, spokojnych klimatów wsi.

Miasto stwarza bardzo wiele możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Taki rodzaj wypoczynku niesie za sobą ogromne korzyści dla naszego zdrowia, pozwala poprawić samopoczucie oraz kondycję. W okolicy, wzdłuż malowniczych, zapierających dech w piersiach widoków i przepięknych miejsc, wytyczono piesze szlaki turystyczne oraz ścieżki przeznaczone do jazdy rowerowej, cieszące się bardzo dużą popularnością. Nieopodal odnajdziemy stadninę koni, co z pewnością ucieszy wielbicieli jeździectwa i fanów tych wspaniałych zwierząt. Jeśli lubimy bardziej ekstremalne sporty, z pewnością ucieszy nas możliwość zagrania w paintballa albo odbycia lotu na paralotni – są one organizowane przez Bieszczadzką Grupę Sportów Extremalnych. Z pewnością warto przynajmniej raz spróbować!

Lesko to nie tylko bliski kontakt z niesamowitą przyrodą i aktywny wypoczynek, to także wspaniałe i ciekawe zabytki i interesujące miejsca. Do znanych zabytków należy między innymi usytuowany w centrum rynku, wzniesiony w 1896 roku ratusz, na którym możemy zobaczyć herb Leska z okresu pierwszych właścicieli. W okolicy znajduje się także Zamek Leski, a także bardzo liczne kościoły oraz cerkwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>