Urokliwy Inowrocław

Są tacy, którzy uwielbiają spędzać urlop w miejscach, gdzie panuje zgiełk, pełno jest wydarzeń, które zawsze kojarzone są z hałasem. Inni ładują akumulatory pośród zacisznych krain, ciesząc się pięknym krajobrazem i spokojem. To właśnie dla nich najlepszym pomysłem na spędzenie urlopu jest Inowrocław i szeroka oferta wypoczynkowa. Ktoś mógłby powiedzieć, że to 80 tysięczne miasto to miejsce, w którym nic się nie dzieje. A jednak dziesiątki turystów co roku wracają do tego zielonego zakątka, który leży pośrodku województwa kujawsko-pomorskiego. Właśnie z tego powodu Inowrocław od lat nazywany jest stolicą Kujaw zachodnich. Położony nad rzeką Noteć, posiada również mnóstwo drogocennych zabytków w postaci na przykład kościołów.

Niewątpliwie na duże uznanie zasługuje architektura tak zwanej bazyliki mniejszej, czyli XII wieczny Kościół Najświętszej Marii Panny. Jeśli jesteś miłośnikiem rzeźbiarstwa musisz też odwiedzić Kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Jeśli chodzi o bazę noclegową czeka tu na Ciebie kilka hoteli, począwszy od tych o najniższym standardzie a skończywszy na kilku gwiazdkowych obiektach znajdujących się w samym centrum inowrocławskiej starówki. Sieć kwaterunkowa to także dziesiątki, jak nie setki pokoi prywatnych. Mimo tak dużej ilości miejsc noclegowych, turyści mają problem z rezerwacją. Pełne obłożenie pensjonatów świadczy tylko o tym, że Inowrocław jest niewątpliwie bardzo obleganym przez turystów miastem.

Szczególne znaczenie ma w tym kontekście strefa uzdrowiskowa, która rozciąga się na powierzchni 80 hektarów. Możesz tu odwiedzić między innymi ogród botaniczny, ogrody papieskie z tysiącem starych drzew i chronionych roślin. Twojej uwadze nie umknie również inowrocławska tężnia, która słynie z drogocennych właściwości leczniczych, zwłaszcza jeśli borykasz się z problemami sercowymi lub chorobami układu oddechowego. Jest to druga co do wielkości taka budowla w Polsce, której wysokość wynosi 9 metrów. Specjaliści zalecają, żeby przebywać w jej pobliżu około 15 minut dzienne, dzięki czemu twoje samopoczucie szybko ulegnie poprawie. Aby zarezerwować noclegi Inowrocław, najlepiej pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej. Oprócz hoteli i pensjonatów prywatnych czeka na ciebie również oferta wypoczynkowa w sanatorium. Taka lokalizacja sprawia, że będziesz miał blisko do Parku Solankowego, a jednocześnie będziesz mógł skorzystać z zabiegów SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>